Sade ve Net Bir CV

job-hunt
Geçen yazımda İş Başvurusu Yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile bu konuya bir başlangıç yapmıştım. Okumadıysanız ilk o yazıyla başlamanız daha iyi olur.

CV’niz hem görüşme öncesinde işveren tarafından değerlendirilmesi hem de görüşmeden sonraki karar aşamaları açısından epey önemli bir rol üstlenecektir.

Sizin bulunmadığınız bir ortamda sizi CV’niz temsil edecektir. İyi hazırlanmış bir CV ayrıntılara önem veren, titiz biri oldugunuzu gösterir. Titiz ve dikkatli insanlar daha az hata yaparlar…


İş Tecrübeleri

CV’nizi oluştururken iş görüşmesine gideceğiniz çalışma alanından kopuk görünmeyin…

Örneğin; Benim sadece bu nedenden dolayı, “uzmanlaşamamıştır” diyerek elediğim CV’ler oldu. Gerçi bu tip bir karar alma ne kadar doğrudur tartışılır. Mesela biz önceden sırf bu nedenden dolayı elediğimiz bir kişiyi tesadüfen başka bir yerde tanıştıktan sonra işe almıştık. Sizin işiniz de tesadüfe kalmasın.

Diyelim ki; yazılımcı,  tasarımcı veya metin yazarı olarak başvuru yapacaksanız ve bu alandaki konulara daha çok değinin ama yazın bir tekstil atölyesinde yaptığınız kısa süreli işi yazmayın.

Bu söylediğim cok temel bir bilgi olduğu icin bazılarına cok basit görünebilir. Ancak inanın en iyi üniversitelerden hayatta ne yapacağına karar verememiş, kafası karışık görünümlü öğrenci Cv’leriyle sıklıkla karşılaşıyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir